У музеї «Кам’яниця київського війта»  відкривається виставка  «Великодні фантазії».

Великдень – найбільше християнське свято, день Воскресіння Ісуса Христа. Це свято відродження та оновлення,  торжества життя і подолання смерті.

Великдень з нетерпінням чекали усі люди, особливо діти… До нього готувалися заздалегідь: господині пекли паски та фарбували яйця, щоб у суботу ввечері понести до церкви і посвятити великодній кошик… Традиція писанкарства нараховує близько 8 тисяч років. В орнаментиці втілювалися світотворчі і космогонічні уявлення наших предків. Узори не вигадували, а  послуговувалися стародавнім  арсеналом з діда-прадіда.  Символічне значення мали не тільки узори, але і вживані кольори.  За техніками декорування розрізняли крашанки, писанки, мальованки, дряпанки тощо.  Їх освячували у церкві, ними прикрашали Великодні страви.

У християнській традиції Великоднє яйце символізувало перемогу світла над  темрявою, правди над кривдою, виступало знаком воскресіння Христа і спасіння людини, символом вогню,  сонця і  руху. Як прикмети добра і любові,  впорядкованості і єдності світу великодні яйця дарували своїм рідним та близьким, навіть незнайомим людям.

Окрім  крашанок і  писанок,  атрибутом Великодня виступали саморобні ляльки.  Жінки та діти створювали їх своїми руками за тиждень до свята, прикрашали ними оселю та пасхальний стіл.   Пасхальна  лялька  мала  оберегову семантику,  знакувала  лад та рівновагу, дарувала  захист і благополуччя,  здійснення заповітних мрій. Ці ляльки дарували рідним та  близьким людям.

На виставці будуть представлені великодні ляльки та декоративні яйця у різних техніках майстрині Наталі Алексюк.

Відкриття виставки відбудеться 12 травня о 12 год.  Виставка триватиме до 31 травня 2024 року

Графік роботи виставкового залу:

Середа – п’ятниця  –  з 11 год. до 15 год.

Субота- неділя       –  з 11 год. до 17 год.

Понеділок-вівторок   – вихідні дні.

Відвідання виставки безкоштовне.

Наталя Алексюк