Незабаром у музеї «Кам’яниця київського війта» відкриється виставка «Європейський  набуток сакрального і мирського побуту киян у ХVІІІ – ХІХ ст.»

Виставка  приурочена до Днів Європейської спадщини, що  відзначатимуться у травні 2024 року.  Виставка реалізуватиметься в  рамках  міської програми  різноманітних культурних заходів, покликаних підвищити  обізнаність  спільноти про  українську, зокрема київську, матеріальну  спадщину у  європейському вимірі.

Міське право і  самоврядування,  культурний  контекст  стилістичних змін в  архітектурі і містобудівних рішеннях, секуляризація менталітету і  сакрального мистецтва, нові змісти державного та приватного доброчинства,  народної  освіти в різні часи наснажувались інтелектуальними європейськими  модами  і закономірностями європейського цивілізаційного поступу. Ці чинники активно впливали на культурний побут і формування світогляду киян, так  само, як і на процеси культурогенезу у  Західній і  Центральній  Європі, і в  пізньому  середньовіччі, і в часи модерної історії.

Виставка відповідатиме базовій ідеї «Днів Європейської спадщини» як міжнародного щорічного проєкту, покликаного відкривати масовому відвідувачу  малодоступні культурні  об’єкти. Не секрет, що  саме на  такі об’єкти в умовах війни  перетворилися музейні цінності, демонтовані й укриті до кращих часів  у надійних сховищах.

Актуалізуючи у  виставковому форматі окремі артефакти з колекції  музею «Кам’яниця київського війта», зокрема ті різнорідні пам’ятки  матеріальної  спадщини, які не раз виступають своєрідними маркерами «європейськості» культурного простору Києва,  організатори виставки прагнуть не тільки «оживити» культурні спогади киян, але, насамперед, запропонувати відвідувачу  у ці важкі і понурі  часи  додатковий мобілізаційний ресурс в осмисленні своєї ідентичності,  у  віднайденні впевненості в майбутньому, у вірі і свідомості свого духовного  родоводу.

Відкриття виставки відбудеться  12 травня 2024 року о  12  год.

Графік роботи виставкового залу:

Середа – п’ятниця  –  з 11год. до 15 год.

Субота- неділя  –  з 11 год. до 17 год.

Понеділок-вівторок – вихідні дні.

Відвідання виставки безкоштовне.

виставка Європейський набуток