У офіційних переліках інформація про “Музей однієї нації на Поштовій площі” відсутня – КНМЦ отримано відповіді щодо “Музею однієї нації на Поштовій площі” від Міністерства культури та стратегічних комунікацій України та від Департаменту культури КМДА (скріни листів із відповідями докладаємо – можете прочитати самі). Обидві установи прийшли до схожого висновку – ні у міністерства, ні у департаменту інформації про такий музей немає.
Ось що пише директор Департаменту захисту та збереження культурної спадщини Міністерства культури, Володимир Шорніков: “Відповідно до статті 15-2 Закону України «Про музеї та музейну справу» перелік музеїв (у тому числі музеїв системи Національної академії наук України, Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Педагогічного товариства України, інших самоврядних організацій), у яких зберігаються музейні предмети, музейні колекції, музейні зібрання, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України, затверджується Кабінетом Міністрів України.
Постановами Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2021 року № 1388 затверджено перелік музеїв та заповідників, в яких зберігаються музейні предмети, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України та від 29 листопада 2000 року № 1766 (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 452 від 23.04.2024) – перелік музеїв, що перебувають у віданні підприємств, установ та організацій, де зберігаються музейні колекції та музейні предмети, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України.
В зазначених переліках інформація про «Музей однієї нації на Поштовій площі» відсутня.”
—
Директор Департаменту культури КМДА, Сергій Анжияк зазначив наступне: “За результатами розгляду, в межах компетенції повідомляємо, що відповідно до чинного законодавства України в основі створення будь-якого музею лежить в першу чергу музейна колекція.
Однак, на сьогодні в Департаменті культури відсутня інформація про предмети музейного значення, які б могли стати основою колекції майбутнього музею, звіту археологів щодо атрибуції археологічних знахідок та інформація про необхідність їх музеєфікації «in situ» або в інший спосіб.
Питання щодо створення музею на Поштовій площі можливо розглядати лише після завершення археологічних досліджень, отримання археологічного звіту, проведення відповідних робіт з консервації знайдених артефактів та формування колекції з предметів музейного значення.”